Kas viņš ir? Jūsu bērnības mīļākais pasakas varonis? Bruņinieks spīdošās bruņās vai darbīgā Pelnrušķīte, Pepija Garzeķe vai Šeherezada? Mūsu izvēli bieži vien nosaka dzīves scenārijs un problēmu risināšanas veidi, kurus mēs vēlāk izmantojam. Pasaka – pats senākais un gudrākais veids, kā nodot ģimenes vērtības, tas ir aktuāls arī šobrīd.
Uz šodienu Latvijā reģistrēti 130 tūkstošu pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērnu. Vairāk nekā 15% no viņas vecåkiem ir audzināšanas grūtības. Atrisināt jautājumus par disciplīnu, palīdzēt saglabāt kontaktu ar tuviniekiem un nodot vērtības no vienas paaudzes nākamajai – ir galvenie Pasaku nama uzdevumi. Mūsu profesionāļu komandā spēkus ir apvienojuši klīniskie psihologi, psihoterapeiti, pedagogi un dizaineri, mākslinieki, programmētāji un izdevēji. Mēs radām produktus, kuri var būt noderīgi ikvienai ģimenei.
Pasaku mājas eksperti ir uzrakstījuši grāmatu bērniem ar diagnozi celiakija, uzrakstījuši un izdevuši terapeitisko stāstu grāmatu “Pyhtychovye skazki,” galda spēli “Pasaku konstruktors” un veselu palīglīdzekļu rindu psihologiem un skolotājiem. Mēs esam novadījuši vairāk nekā 50 meistarklases seminārus vecākiem un bērniem – viņu vidū Kalkūnas bērnunama un Sirota.lv centra audzēkņiem, Rīgas Centrālajā bibliotēkā, cilvēku ar invaliditāti biedrībai Motus Vita, Maskavas priekšpilsētas Rīgas bērnu internāta, kā arī daudz citās organizācijās un sociālajos projektos.
Šobrīd Pasaku māja – ir Ģimenes atbalsta centra projekts, kurš risina audzināšanas, sociālās iekļaušanās un vērtību nodošanas no vienas paaudzes otrai jautājumus. Mēs radām stāstus, kuri maina cilvēka dzīves scenāriju un atrisina jebkuras, pat ļoti sarežģītas problēmas.
Mūsu portfolio ir daudz pasaku bērniem ar īpašām vajadzībām un audzinoši stāsti katrai situācijai. Mūsu galvenais uzdevums – ir iemācīt katram no vecākiem Latvijā radīt līdzīgas pasakas ar pašu spēkiem.
Lai realizētu šos mērķus, mēs izdodam pielikumu ar terapeitiskām pasakām viedttālruņiem un planšetēm, mēs strādājam pie interaktīvās tālmācības apmācības programmu veidošanas, programmējam mājaslapu vecākiem un www.skazki.lv speciālistiem, kā arī papildus tam rakstām mācību grāmatu par pasaku stāstu radīšanu. Mēs arī ceram uz to, ka organizācija kļūs par centru tālākai Pasaku muzeja attīstībai Rīgā, kurš palīdzēs saglabāt un popularizēt Latvijas kultūras mantojumu un kļūs par labu pamatu darbam ar Latvijas ģimenēm un ievērības cienīgu tūrisma objektu, kā piemēram, Stokholmas muzejs Junibaken vai Skazkin dom Sanktpēterburgā.
Mēs meklējam partnerus un esam gatavi sadarboties šādās jomās:
– jebkurš uzņēmumu, kurš ir gatavs nodrošināt savas telpas Pasaku mājas aktivitātēm bezmaksas, ņemot vērā, ka tas aptvertu pietiekami lielu bērnu un viņu vecāku plūsmu;
– ar arhitektūras un projektēšanas birojiem, Pasaku mājas projekta izstrādāšanai;
– ar izdevniecības un iespiešanas darbu uzņēmumiem, ar mērķi izdot grāmatas un palīmateriālus bērniem ar īpašām vajadzībām;
– ar IT-produktu izstrādātājiem kopīgu projektu radīšanai mūsu darbības profilā;
– ar brīvprātīgajiem – autoriem, tulkotājiem, žurnālistiem, psihologiem, pasniedzējiem, aktieriem, kuri ar pasakas palīdzību ir gatavi padarīt pasauli kaut mazliet labāku.
Mēs esam pārliecināti, ka pasaka var iemājot ikvienā Latvijas ģimenē!
Lasīt vēl : portāla Calis, Laimīgam ģimenēm, RSU, skaties.lv, Mamiņu klubs.